Наиме, ова година ће бити значајна по томе што ће већина потрошње, органских посета и плаћених кликова долазити са смарт телефона и таблета. Та активност ће далеко премашити претраживања корисника која долазе са традиционалних десктоп/лаптоп уређаја, објављено је на порталу Удружења за тржишне комуникације Србије.
За маркетиншке стручњаке наводи се важно упозорење: повраћај инвестиција у оглашавање (ROI) на претраживачу ипак неће достићи тај врхунац. ROI у претрази на мобилним уређајима се повећава, али ће и далје да заостаје за ROI у претрази са десктоп рачунара.
Смарт телефони су све више присутни, а њихова употреба расте сваког дана, што значи да ће током следеће године претрага бити већа на мобилним уређајима него на десктоп рачунарима. Значај претраге у дигиталном искуству корисника је свакако тренд који би требало пажљиво пратити и ослушкивати у наредној години.
Извор: Кућа добрих вести

БЕОГРАД – Према најновијем истраживању портала 
