A+ A A-

Уручене награде ученицима генерације

Оцените овај чланак
(1 Глас)

uceniciuuuБЕОГРАД - Награде ученицима генерације основних и средњих школа у Београду, 189 ученика из основних и 87 из средњих школа, на пријему у Старом двору уручили су министар просвете , науке и технолошког развоја др Срђан Вербић, градски секретар за образовање и дечију заштиту Снежана Ђурић и генерални директор "Политике АД" Зефирино Граси.


Град Београд је најбоље основце наградио књигом групе аутора "Историја човечанства, у 10 томова", а најбоље средњошколце лап-топ рачунарима. Награде је обезбедило и Министарство просвете, науке и технолошког развоја које је у сарадњи са "Политиком АД", најбоље ђаке наградило збирком знаменитих личности Србије, од 25 кованица са ликовима државника, научника, светитеља и уметника.


Министар просвете, науке и технолошког развоја др Срђан Вербић захвалио је свима који су дошли да подрже ту традиционалну манифестацију која, како је оценио, представља једну породичну светковину.


Министар Вербић је рекао да данас славе они који су добили награду, али и они који нису добили награду а који су подједнако добри и "сада се оштре да вам врате то првом следећом приликом".


"Учење и каријера и сам живот су такви да стално морамо да се доказујемо испочетка, морамо да радимо даље, али не толико због других колико због себе", рекао је министар Вербић.


Према речима градског секретара за образовање и дечију заштиту Снежане Ђурић, Град Београд традиционално већ више од 10 година организује прославе на којима додељује награде ученицима генерације београдских основних и средњих школа.


„Надамо се да ће награде које ученици данас добију бити подстрек за њихов даљи и успешнији рад и да ће то такође бити подстрек млађим генерацијама да пођу стопама својих старијих другова", рекла је Ђурић, која је ђацима генерације честитала и пожелела да упишу школе и факултете које желе.

 

Извор: Кућа добрих вести

 


Последњи пут измењено четвртак, 02 јул 2015 21:17
Маja Јованов

је рођена 1977. године. Она је новинар са вишегодишњим искуством у праћењу реалног сектора, процеса приватизације и тржишта капитала. Сарађивала је и писала за дневне листове и економске магазине. Активно пратила значајне економске форуме и скупове, како у Србији, тако и у иностранству. Данашња интересовања су јој усмерена на интернет и мултимедијални приступ информацијама.

Остави коментар

Поља обележена (*) су обавезна. Основна употреба HTML кода је дозвољена.

...:::.„Кућа добрих вести“ не сноси одговорност за садржаје линкова који воде на друге интернет странице (спољашње везе) .:::... © Кућа Добрих Вести 2015

Пријави се или Региструј се

Facebook корисник?

На сајт се можете пријавити и са вашим Facebook налогом.

Пријави се са Facebook налогом

ПРИЈАВИ СЕ

Региструј се

Регистрација корисника
или Одустани