A+ A A-

Јелена Ерић 15. на Првенству Европе

Оцените овај чланак
(1 Глас)

BICESJELENAERICNASTARTUОЛОМОУЦ - Јелена Ерић, јуниорска репрезентативка ЦЦН Металца освојила је изванредно 15. место у друмској трци за омладинке на Шампионату Европе у чешком граду Оломоуц.


У конкуренцији бициклиста до 23 године једини је трку завршио Милош Борисављевић млади ас ЦЦН Металца на 54. месту. Јован Зекавица и Стефан Стефановић из чачанког борца су одустали са још 122 возача!
- Ово је леп дан за српски бициклизам – каже селектор Радиша Чубрић.- Од 102 такмичарке из 35 земаља Јелена Ерић је заузела 15. место а била је једина српска бициклисткиња у трци што је и те како отежавајућа околност. Толико је добро возила да је у последњем километру чак била и у позицији да се бори за медаљу, али  није имала свежине у финишу да се избори са Францускињама, Белгијанкама, Украјинкама и Италијанкама, које су тимски радиле. Кроз циљ је прошла са мање од пола минута заостака за победницом и ово је сензационалан резултат у првој јуниорској години и дебију на ЕШ.
Милош Борисављевић је једини завршио трку за возаче до 23 године?
- Због протеста менаџера екипа, јуниорке нису возиле по веома опасном делу са коцком на којоме је пало 40 јуниора у суботу, али су зато бициклисти до 23 године прошли ту голготу – додао је Чубрић.-  Борисављевић се одлично возио, већи део трке био је у првих десет позиција, али је две круга пре краја покварио пласман, јер је на низбрдици “пукао” ланац од возача при брзини од 50 км на час и није успео да улови бег. Болница у Оломоуцу је пуна бициклиста, јер је и у овој трци, на истом месту као у јуниорској, пало неколико десетина возача. Пад је успорио и наше, Зекавица и Стефановић су са Борисављевићем дуго покушавали да се врате у водећу групу, али је само Борисављевић успео да заврши трку.
Чубрић је на крају подвукао:
BICESSUDIJAMARKOZIVANOVICSASPSKIMBICIKLISTIMA- Ово што смо урадили у Оломоуцу граничи се са чудом! Дошли смо са четворо такмичара и прошли смо боље од Словенаца који су довели екипу од 27 људи. Да не говорим о Французима, Белгијанцима, Скандинавцима…Имамо таленте, потребно је само мало више слуха да се у њих улаже. Надам се да ће бити разумевања у БСС да не остану само – таленти.
У судијском тиму на ЕШ био је и српски елит национални комесар Марко Живановић.
У трци за  возаче до 23 године на 165 км победио је у спринту петорице бициклиста Шон Де Бие (Белгија) у времену 4:19,02 часова (просек 38,2 км на час). Сребро је припалао  Петру Вакочу (Чешка) а бронза Томс Скујинску из Литваније. Борисављевић на 54. месту је имао 6,50 минута заостатка.  Од преко 180 бициклиста само је 60 завршило трку.
Титулу за јуниорке освојила је Францускиња Грета Ричио која је 77 км превезла за 2:16,46 часова (просек 33,3 км на час). Била је три секунде бржа од групе у којој је у спринту деуго место освојила Севреина Еру (Француска) а треће Ксенија Тухаи (Белорусија). Јелена Ерић на 15. месту имала је 23 секунде заостатка. Од близу 100 учесница, трку је завршила 51 бициклисткиња.

Извор: Кућа добрих вести


Последњи пут измењено недеља, 21 јул 2013 20:42
Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.
 

Остави коментар

Поља обележена (*) су обавезна. Основна употреба HTML кода је дозвољена.

...:::.„Кућа добрих вести“ не сноси одговорност за садржаје линкова који воде на друге интернет странице (спољашње везе) .:::... © Кућа Добрих Вести 2015

Пријави се или Региструј се

Facebook корисник?

На сајт се можете пријавити и са вашим Facebook налогом.

Пријави се са Facebook налогом

ПРИЈАВИ СЕ

Региструј се

Регистрација корисника
или Одустани