A+ A A-

TРИБИНА: Како истражујемо порекло живота?

Оцените овај чланак
(2 гласова)

kakoistrazujemozivot34334343Трибина „Како истражујемо“ порекло живота биће одржана у уторак, 21. децембра у 19 часова у Дому омладине Београда.

 

Гости трибине су: проф. др Тања Берић, ванредна професорка на Биолошком факултету Универзитета у Београду, др Милан М. Ћирковић, научни саветник на Астрономској опсерваторији Београд, проф. др Слободан Перовић, редовни професор на Филозофском факултету Универзитета у Београду

 

Седми разговор циклуса “Како истражујемо?” посвећен је абиогенези и истраживањима порекла живота, као и филозофији биологије и астробиологије.

 

Процес настанка живе из неживе материје, попут неких једноставних органских једињења, као и настанка живота какав познајемо једно је од бројних занимљивих интердисциплинарних питања науке данас.

 

На овој трибини ће се говорити о биолошким аспектима и молекуларно биолошким проблемима везаним за истражиавање настанка живота, али и астробиолошким импликацијама.

 

Говориће се о специфичним условима за настанак живота у процесу абиогенезе, али и о филозофским аспектима изучавања абиогенезе. Као и о настанку комплексног из једноставног и обрнуто, као и о филозофским проблемима везаним за настанак живота какав познајемо.

 

 

Извор: Кућа добрих вести


Последњи пут измењено среда, 15 децембар 2021 10:04

Остави коментар

Поља обележена (*) су обавезна. Основна употреба HTML кода је дозвољена.

...:::.„Кућа добрих вести“ не сноси одговорност за садржаје линкова који воде на друге интернет странице (спољашње везе) .:::... © Кућа Добрих Вести 2015

Пријави се или Региструј се

Facebook корисник?

На сајт се можете пријавити и са вашим Facebook налогом.

Пријави се са Facebook налогом

ПРИЈАВИ СЕ

Региструј се

Регистрација корисника
или Одустани