На Бадњи дан, 6.01.2019, са почетком у 17 часова, одржаће се фотографисање са јагањцима у слами код Витлејемске пећине, на платоу. Фотографисање ће трајати до 20 часова.
На сам дан Божића, 7. јануара 2020. године, ломљење чеснице одржаће се на платоу испред Храма Светог Саве, у организацији Уније пекара, са почетком у 11часова.
Дочек Православне Нове године биће обележен музичким програмом, пред поноћ молебаном и ватрометом.
Током манифестације „Божићно сеоце код Храма“, на платоу испред Храма Светог Саве наступиће велики број музичких извођача међу којима су: Тропико бенд, Лена Ковачевић, Сергеј Ћетковић, Неверне бебе, Филип Жмахер и многи други.
Поред музичког програма, посетиоци ће имати прилику да погледају различите позоришне представе, изложбе и филмове.
Прошле године је, испред Храма и у Крипти, наступило преко 100 музичких извођача, дечијих и црквених хорова, вокалних састава, глумаца, плесних трупа.
Дечији и црквени хорови из целе Србије сваке вечери улепшаваће јединствену конструкцију – Божићну распевану јелку.
Свакога дана нека од амбасада у Београду биће домаћин „Распеване јелке“ а амбасадор ће нам говорити о новогодишњим и божићним обичајима у његовој земљи.
Ове године имаћемо, први пут, и зону „Ски колиба“ у којој ће гости у планинском амбијенту са огњиштем и јелкама моћи да се опусте док пију кувано вино и једу српске специјалитете.
Покренута је и хуманитарна акција „Божићно сеоце дарује“ током које организатор уз помоћ пријатеља дарива божићне пакетиће најмлађима, онима којима је помоћ најпотребнија.
У оквиру фестивала одржаће се и полуфинале и финале међународног квиза ,,Немањићи“ у организацији фондације ,,Мир Божији“ а поводом јубилеја осам векова аутокефалности Српске Православне Цркве.
Идеја је настала са жељом да се сви празници током јануара обједине и обележе на истој, јединственој локацији, платоу испред Храма Светог Саве, уз благослов Његове Светости Патријарха српског Г.Г. Иринеја.
Жеља организатора је да свакодневним програмом и пропратним активностима понуди Београђанима и туристима, који током празника посете Београд и Храм Светог Саве, јединствену манифестацију намењену најмлађима, али и оним старијим посетиоцима, са циљем да „Божићно сеоце код Храма“ постане традиционална манифестација.
Сваког дана, посетиоци ће уживати у наступима дечијих и црквених хорова на јединственој конструкцији – божићној јелки, имаће прилику да се провозају фијакером око самог Храма, уживају у музичком и драмском програму на бини у дрвеним кућицама пронађу различите поклоне, рукотворине, сувенире, украсе, традиционалне специјалитете, и присуствују многим другим активностима.
Манифестацију „Божићно сеоце код Храма“ организује Храм Светог Саве и компаније „Color Media Communications“ и „Ninamediа“.
Пријатељи манифестације су: Град Београд, Градска општина Врачар, Министарство правде – Управа за сарадњу са црквама и верским заједницама, ПДМ АгроФруит, Србијагас, Рајфајзен банка, ДМ дрогерие маркет д.о.о, Ђенерали осигурање, Орбит, Декси ко, Неретва комерц, Стерлинг д.о.о., Унија пекара, БНМ Интернационал д.о.о. и многи други.
Извор: Кућа добрих вести

„Божићно сеоце код Храма“ биће свечано отворено 4. јануара 2020. године, а отвориће га Његова Светост Патријарх српски Г.Г. Иринеј и поделити деци пакетиће, у организацији Верског Добротворног Старатељства. Програм првог дана манифестације наставиће се од 19 часова наступом оркестра Полиције Републике Србије , а од 20 часова очекује вас наступ Сање Илића и Балканике.
