A+ A A-

Бановић на конгресу УЕЦ у Цириху

Оцените овај чланак
(1 Глас)

BANOVICILAPRATIJENKONGRESUECЦИРИХ - Бранко Бановић, председник Бициклистичког савеза Србије, био је делегат на редовном годишњем Конгресу Европске бициклистичке уније (УЕЦ) у Цириху и том приликом сусрео се са председником УЕЦ француским спортским званичником Давидом Лапертјеном.


- Разговарали смо о сарадњи БСС и УЕЦ као и о програмима Еврпске бициклистичке уније  у које можемо да се укључимо – истакао је Бановић.- УЕЦ има могућности да националним федерацијама помогне у школовању стручњака, судија, младих возача, али и у пројектима за изградњу бициклистчких објеката за шта смо посебно заинтересовани. Било је и веома садржајних и корисних билателарних  контаката са  представницима других националних федерација.
Делегати на Конгресу УЕЦ су се изјашњавали коме ће дати гласове 14-члана делегације УЕЦ на изборном Конгресу Међународне бициклистичке уније (УЦИ) 27. септембра у току Шампионата света у Тоскани. Са 27:10 одлучено је да кандидат УЕЦ буде председник Бициклистичког савеза Велике Британиј Брајан Куксон.
- Ово јесте велика подршка, али треба сачекати изборе, јер гласа 41 делегат на Конгресу УЦИ  тако да предстоји још доста посла  - рекао је Куксон захваливши се на поверењу..
За председника УЦИ су два кандидата, досадашњи председник и члан МОК Ирац Пат Меквејд и Брајан Куксон.  Меквејд се бори за трећи мандат. Оба кандидата су пред делегатима на Конгресу ЕУЦ изнели изборне програме.
Делегати на Конгресу УЕЦ једногласно су одлучили да не гласају на Конгресу УЦИ за измену СтатутаУЦИ које су затражиле Азијска бициклистичка унија и Бициклистичка федерација Марока да „кандидата за председника УЦИ могу да предложе било које две националне бициклистичке федерације“. Тренуто, Статут УЦИ предвиђа да кандидата мора да предложи и бициклистичка федерација земље чији је држављанин. То је довело у незгодан положај Меквејда јер му је Ирски бициклистички савез ускратио подршку, а пропао је и покушај да га кандидује Бициклистички савез Швајцарске, земље где је седиште УЦИ и чији је Меквејд становник. Тренутно, Меквејд  је кандидат Бициклистичке федерације Марока. Куксон има подршку Бициклистичке федерације Велике Британије и остаје отворено да ли ће Конгрес УЦИ уопште прихватита кандидатуру Меквејда као легалну.
На Конгресу ЕУЦ представљен је и нови лого а било је речи и о организацији такмичења у наредном периоду.

Извор: Кућа добрих вести


Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.
 

Остави коментар

Поља обележена (*) су обавезна. Основна употреба HTML кода је дозвољена.

...:::.„Кућа добрих вести“ не сноси одговорност за садржаје линкова који воде на друге интернет странице (спољашње везе) .:::... © Кућа Добрих Вести 2015

Пријави се или Региструј се

Facebook корисник?

На сајт се можете пријавити и са вашим Facebook налогом.

Пријави се са Facebook налогом

ПРИЈАВИ СЕ

Региструј се

Регистрација корисника
или Одустани