A+ A A-

ИЗБОР: Инжењерка године

Оцените овај чланак
(1 Глас)

inzenjerkagodine3433434Привредна комора Србије (ПКС), компанија Сименс Србија и удружење „Инжењерка године“ покрећу иницијативу за избор инжењерке године у Србији, како би инспирисали и подстакли младе жене да се опредељују за студије у области науке, технологије, инжењерства и математике (STEM), као и будућу каријеру у тој бранши.

 

Тим поводом биће одржана конференција за медије, 7. априла са почетком у 11 часова у Привредној комори Србије (Ресавска 15, Пословни клуб).

 

О предстојећем избору за „Инжењерку године“ у Србији, пропозицијама конкурса и очекивањима, на конференцији за медије говориће:

 

   Јелена Беговић, министарка науке, технолошког развоја и иновација у Влади Србије

   Михаило Весовић, директор Сектора за стратешке анализе, услуге и интернационализацију ПКС

   Медеја Лончар, генерална директорка компаније Сименс за Словенију, Хрватску и Србију

   Раде Крајновић, председник удружења „Инжењерка године“

 

Реч је о првом избору у оквиру шире иницијативе да се јавности у Србији представе инжењерке из различитих компанија и институција, оне које би својом личношћу и радом могле да буду пример и инспирација младим женама које се налазе пред избором будућег занимања. Позитиван ефекат ове активности је и додатно јачање веза између привреде и образовног система.

 

 

Извор: Кућа добрих вести

               

 

 

 


Последњи пут измењено четвртак, 06 април 2023 18:44

Остави коментар

Поља обележена (*) су обавезна. Основна употреба HTML кода је дозвољена.

...:::.„Кућа добрих вести“ не сноси одговорност за садржаје линкова који воде на друге интернет странице (спољашње везе) .:::... © Кућа Добрих Вести 2015

Пријави се или Региструј се

Facebook корисник?

На сајт се можете пријавити и са вашим Facebook налогом.

Пријави се са Facebook налогом

ПРИЈАВИ СЕ

Региструј се

Регистрација корисника
или Одустани