Државни рекорд Арсовићеве у Гранади

(1 Глас)

1granadaosmidanarsovicdonevicipejovicГРАНАДА - Андреа Арсовић, освојила је 20. место осмог дана 51. Шампионата света у стрељаштву у Гранади у гађању МК пушком 60 метака лежећи са 620,6 кругова што је нови државни рекорд (стари 618,6 - Ивана Максимовић, финале Купа ССС 2014).

Ивана Максимовић је заузела 27. место са 619,3 круга. Злато је припало Беати Гаус (Немачка) са 626,9 кругова која има и појединачно злато у троставу, сребрну медаљу освојила је Донг Ђи Чен (Кина) са 625,4 круга, а бронзану Есмари ван Ринен (Јужна Африка), чији је тренер једно време био Немања Миросављев олимпијац Новог Сада, са 624 круга. У овој дисциплини жене не гађају финале.
У елиминацијама које су се рачунале за екипни део Србија је освојила 19. место са 1.844 круга што је боље од државног рекорда (1.839 - клуб Ниш, Првенство Србије 2014).
- Андреа Арсовић је на Шампионату света у Гранади постигла у свим дисциплинама своје најбоље резултате ове сезоне и са те стране сам презадовољан јер је награђен огроман труд који смо уложили у протеклих неколико месеци. Освојила је и екипну бронзу ваздушном пушком и олимпијску визу петим местом у финалу – коментар је Драгана Доневића тренера Андрее Арсовић.- Имала је 580 кругова у троставу, 418,6 кругова ваздушном пушком и државни рекорд МК пушком 60 метака лежећи. Показала је да је најбоља и најборбенија када је најпотребнији и то у атомској конкуренцији.
МК пушком 60 метака лежећи српске јуниорке су освојиле осмо место са 1.835,6 кругова (Коларик 616,8, Бабић 613,8, Биреш 606,2). Славиле су Норвежанке и постале, уједно, и прве светске рекордерке због промене правила (оцењивање на децималу) са 1.855,6 кругова. Швајцарска је освојила сребро са 1.851,1 круг док је бронза припала Кини са 1.850 кругова у конкуренцији 12 селекција.
Појединачно, Панчевка Тијана Коларик била је одлична 12. са 616,8 кругова, Милица Бабић је била 21. са 613,8 кругова, док је у конкуренцији 51 јуниорке на 40. месту завршила Марта Биртеш са 606,2 круга. Појединачно злато освојила је Инес Невада (Фрацуска) са првим светским појединачим рекордом основног дела од 624,2 круга.  Руи Јиао Пеи (Кина) је друга са 623,7 кругова док је треће место освојила Катарина Бриџис из САД са 622,3 круга.
Одржано је мушко јуниорско финале ваздушном пушком у коме Србија није имала представнике, јер је Нишлији Андрији Миловановићу недостајало 0,4 круга за пласман међу осам најбољих. Светски јуниорски шампион постао је Владимир Маслеников (Русија) са 206,8 кругова, вицешампионска титула припала је Храчику Бабајану (Јерменија) са 205,7 кругава, док се бронзом окитио Евгени Паченко (Русија) са 185,3 круга.
Последњу дисциплину на шампионату света, бар што се тиче српског стрељаштва, гађаће јуниорке 18. септембра МК пушком тростав 3 пута 20 метака (Коларик, Биреш и Бабић).
На 51. Шампионату света у Гранди, српски стрелци су до сада освојили три медаље и две олимпијске визе за Рио 2016. Златну медаљу освојила је женска репрезентација ваздушним пиштољем (Шекарић, З. Аруновић, Величковић) док су две бронзане медаље припале женској репрезентацији ваздушном пушком (Максимовић, Бисерчић, Аруновић) и мушкој репрезентацији МК пушком 60 метака лежећи (Плетикосић, Себић, Миросављев).
Олимпијску визу донеле су Јасна Шекарић ваздушним пиштољем и Андреа Арсовић ваздушном пушком. Стрељачки спорт је први спорт у Србији чији су спортисти испунили олимпијске норме.

Последњи пут измењено понедељак, 15 септембар 2014 15:24